Září 2015

Iskim Yawo

16. září 2015 v 18:09 | Shetly |  Art
Zdravím.
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych něco nakreslila. Tentokrát se nebude jedna o lvi, jak jsem nejspíš u mně zvyklí, ale o mou dračí postavu. Draky sice moc dobře (vůbec) kreslit neumím, ale zrovna s tímto výsledkem jsem nejspíš spokojená, nebo alespoň trochu.
Když jsem se ji pokoušela kreslit poprvé, nebyla jsem spokojená vůbec s hlavou. Když byla alespoň trochu hlava k světu, vůbec se mi nelíbilo tělo. Tak… a teď je tady v celé své kráse. Vlastně hádán, že ve skutečnosti vypadá lépe (samozřejmě jsem chtěla napsat v RPG světě, že ano… nah… je to skutečnost).

Je to vlastně obyčejná dračice, ale zarážející pro někoho může být fakt, že vlastně nemá křídla. Přesto však létá. Nejsou tam z důvodu, že by se mi nechtělo je kreslit, ale protože jsem ji chtěla mít ve stylu orientálních draků - čily je bez křídel a má takové ty super vousky na tlamě). A taky je porostlá srstí, a to od čela k hřbetu až po konec ocasu. A to je skoro vše, co se mi na ní líbí. Další co na ní miluji, je styl lovu.

(plná velikost po kliknutí na obrázek)

» menší úryvek z jejího příběhu «

Netrvalo to dlouho, než si dračice vyhlédla svou kořist.
Byla to mladá zebra, oddělená od stáda, která se klidně pásla na zelené trávě, kterou savana nabízela. Pomalu se přiblížila k zemi. Její let byl tichý a připomínal spíše zvuk větru. V tom měla výhodu, oproti okřídleným drakům. Ale i přesto si jí zebra všimla a začala polekaně volat o pomoc a rozutekla se pryč od stáda za stálého hýkání.
Iskim tiše zaklela a rozletěla se za zebrou. Silnými záběry mohutným ocasem a vlnovitými pohyby celého těla vyvinula dostatečnou rychlost, aby byla zvířeti stále v patách. Neúnavně plula oblohou a nespouštěla svou kořist z očí.
Po chvíli se zebra unavila a běžela pomalu, kdežto dračice neubývalo na rychlosti. Vytrvale za ní letěla, ani při nejmenším se nechtěla vzdát své kořisti. Rozhodla se zebru prvně uštvat, aby jí nemohla utíkat do stran, než se ji rozhodně zabít.
Po necelých třech minutách už nebyl zebřin úprk tak vytrvalý, jako na začátku. Už spíše jen klusala, než aby před predátorem utíkala tryskem, a Iskim se tak dostalo příležitosti, zebru usmrtit.
Popoletěla trochu před zebru a ve vzduchu se jakoby napřímila. Když byla zebra pod ní, blesku-rychle kolem ní obtočila svůj mohutný a dlouhý ocas, a napjala všechny svaly. Postupovala podobně, jako anakonda, když škrtí svou kořist, ale dračice zvířeti dosedla na hřbet a rozevřela čelist plnou zubů. Bez zaváhání zebře scvakla krk a cítila, jak jí do tlamy proudí horká krev. Její břicho se opět hladově ozvalo.
Zebra po marném boji klesla nejprve na přední nohy, poté se zřítila na zem celá a jen ležela. Párkrát se pokusila kopnout, ale nepomohlo to. Život z ní pomalu vyprchával a Iskim se tak mohla konečně najíst.

Je to maličko poupravené, ale abyste měli alespoň menší představu o tom, jak loví.

Rachel's life | 8. kapitola

15. září 2015 v 20:34 | Shetly |  Rachel's life | vylepšená verze
Zdravím.

Konečně jsem se dokopala k tomu, napsat další kapitolu k RL. Teď teprve konečně můžu opravdu říct, že se blížím k mé oblíbené částí (ti z Vás, kteří četli starou verzi, možná víte, na co narážím). Tak... snad se Vám kapitola bude v rámci možnsotí líbit.Book Tag III. [this or that]

6. září 2015 v 10:19 | Shetly |  Tagy
Zdravím.
Další knižní tag, snad se Vám bude líbit. Našla jsem jej na tomto blogu.

Reálná kniha, nebo e-kniha?
Rozhodně reálná. Už v jednom tagu jsem zmiňovala, že je podstatně lepší držet knihu v rukou, jako takovou, než 'chladnou' elektroniku. Já osobně čtečku nemám, mám jen tablet, s prasklou obrazovkou, kde mám program na čtení knih, ale ten tablet už vůbec nepoužívám, jako spíš mamka. Raději potáhnu tlustou a těžkou knihu, než tablet/čtečku.

Hardback nebo paperback?
Raději tedy pevnou vazbu. Kniha se tolik neničí a taky měkké vazby se mlže stát, že se Vám stránky svévolně otáčejí, zrovna když čtete, takže to musíte pořád držet. Mám doma pár měkkých vazeb, ale tedy více pevných.

Český nebo zahraniční autor?
Nečtu knihy od českých autorů, takže zahraniční.

Šťastné, nebo smutné konce?
Tohle je mi v celku jedno… pro mě je vždy smutný konec už jen to, kdy v knize zemře má oblíbená postava. Takže kniha může klidně skončit happy endem, ale oblíbenou postavu mi to nevrátí (jasný… já vím, že je to vymyšlená postava, a ne realita).

Hrdina nebo hrdinka?
Nejspíš hrdinka… zatím jsem četla více knih z pohledu holky, než kluka.

Vlkodlaci nebo upíři?
Řekneme to takto… kde jsou upři, tam jsou i vlkodlaci, takže nejspíš oboje. Neumím si vybrat, čemu dávám větší přednost.

Tenké nebo tlusté knihy?
To bude tak nějak vyrovnané. Podle toho, na co mám zrovna chuť.

Kniha s přebalem nebo bez přebalu?
Nejspíš bez přebalu… pokud mám knihu s přebalem (a není z knihovny), tak si přebal vždy sundám, aby se mi nepotrhal, nebo tak něco.

Série nebo samostatná kniha?
Nejspíš série. Sice člověk musí mnohdy čekat, než se k němu dostane další díl, ale na druhou stranu je to lepší. Mám pak možnost žít dál s těmi postavami a vice je poznat.

Knihy ze současnosti, nebo z historie?
Jde o to, jak je tato otázka myšlena. Pokud je to tak, jakože knihy od součastných autorů, ale děj knihy se odehrává v součastné době / v historické době, tak mi nedělá problém oboje. Pokud to má být myšleno, jako součastný spisovatel × historický spisovatel, který žil… dávno předtím, tak asi současnost.