Leden 2016

Měsíční součet / leden

28. ledna 2016 v 20:42 | Shetly |  Měsíční součet

Město ztracených duší (Nástroje smrti #5) - Cassandra Clare | 472 s.
Město nebeského ohně (Nástroje smrti #3) - Cassandra Clare | 624 s.
Mechanický anděl (Pekelné stroje #1) - Cassandra Clare | 368 s.
Labyrint: Útěk (Maze Runner #1) - James Dashner | 360 s.
4 knihy | 1824 stran

Nejdříve jsem si myslela, že bych mohla tento měsíc přečíst pět knih. Tak, jak jsem si to stanovila. Bylo by to fajn přečíst každý měsíc pět knih, rozhodně by to bylo skvělé nakročení k vyššímu počtu přečtených knih, než tomu bylo minulý rok. Ale bohužel.
Knihy mám čtyři, a jsem ráda. Jak počtem, tak výší přečtených stran, jsem to o jednu knihu navýšila, oproti minulému lednu. Nač tedy smutnit? Rozhodně je to začátek dobrý, jen opět nezlenivět a nevykašlat se na to.
Ale abych se dostala k samotným knihám…
Konečně jsem dočetla sérii Nástrojů smrti a mrzí mě, že je již konec. Oba dva díly se mi líbily, ostatně jako celé tato série a přiznávám, že pro jednu z postav mi i začaly slzet oči (záměrně nepíšu, že pro ni ukápla slzička, když jsem naprosto necitlivý člověk, který není schopný pro ty postavy brečet jak želva). Abych se od světa Lovců stínů ale nevzdálila, nechtělo se mi s ním ještě loučit, přesedla jsem ze současnosti do prostředí viktoriánského Londýna. Série Pekelných strojů se mi samozřejmě líbila stejně, jako předešlá série. Herondalové se jednoduše nezapřou a svým sarkasmem doprovázejí obě série vtipnými hláškami (démoní sifilis existuje, a nesnažte se mi to nikdo rozmluvit!). Bohužel po přečtení této série jsem již byla nucena se s Lovci stínů rozloučit, ale nikoliv navždy. Druhý díl TID je plánovaný na květen, to je šílené!
Po těchto dvou sériích jsem se stala Placerem, a to díky sérii Maze Runner, kterou jsem si po dobu posledních pár měsíců minulého roku koupila. Nyní mi zdobí poličku hned vedle Pekelných strojů a Nárnie (kterou si hodlám ještě teď… počítám tak ještě pět knih, co mám doma z Vánoc a celkově z minulého roku přečtu, a udělám re-read). Labyrintem jsem tedy ve zdraví prošla, nyní jsem se octla s ostatním hrdiny na Spáleništi, kterým se ale s velkou pravděpodobností probojuji až příští týden na lyžáku.


Co se filmů týče, lze snad zmínit jen novinka Lev sebevrahů, na které jsem byla s kamarádkou a mámou v kině. Musím říci, že mně osobně se líbilo, jak je film natočený. Efekty, průběh. Navíc i prostředí, kde se děj odehrává, je mně oporou - ti, kdo ještě četli starou verzi RL, vědí, že děj druhé části se odehrává v lese, který nese název Aokigahara, nebo si také vysloužil přezdívku les sebevrahů. Nejspíš jste o něm někdy slyšeli, možná taky ne- rozkládá se při úpatí japonské hory Fudži, a les je oblíbeným místem sebevrahů. A právě v tomto lese se odehrává i děj filmu.

Američanka Sára odlétá do Japonska, aby našla své dvojče Jess, která je tam na studiu a ztratila se. Ačkoliv se Sářin manžel Rob snaží svou ženu od výletu od Japonska odradit, Sára nakonec odlétá, aby svou sestru našla na vlastní pěst. Ve škole, kde se Jess učila, než zmizela, mají studentky ze Sáry strach, mají ji totiž za Jessina ducha. Když jí tam nikdo nepomůže, je rozhodnuta se do lesa, ve kterém se Jess ztratila při výletu na horu Fudži, kterému není přezdíváno les sebevrahů pro srandu králíkům. I přes námitky mnohých lidí je tam vydá za společnosti jejího nového známého Aidena a místního průvodce Mitchi, který do lesa chodí téměř pořád, vyhledávat nešťastné lidi, kteří se ta rozhodli ukončit svůj život. S přístupem noci jim ale není schopen pomoci a vrací se zpět do bezpečí mimo les a oba dva - Sáru i Aidena nechává v lese samotné, třebaže se je snaží ze všech sil přemluvit, aby se vrátili s ním. Vlivem strachu se do Sářina vědomí dostává les samotný, protože zná Vaše strachy. Duše mrtvých lidí, které se po své smrti vrací rozhněvané, doprovázejí Sáru na každém kroku, aby ji stáhly do své temnoty…

Tohle je jen takový… děj, popsaný mými slovy. Shrnula bych to takto; po tomto filmu mě již nikdo, nikdy nedostane pod stan a to právě kvůli stanové scéně.
Ve filmu máte k nahlédnutí mnohé, z typických vyobrazení lesa jako takového, reálného - lidi oběšené na stromech, ztrápené duše, které neměly sílu dál žít. Celková atmosféra filmu je dosti ponurá, pomalu se začínáte cítit jako hlavní hrdinka a mít v hlavě zmatek...


Projekt 30 dní | 1. den

24. ledna 2016 v 10:53 | Shetly |  Projekt 30 dní
Vy, kteří již na můj blog nějakou tu dobu chodíte, si možná ještě pamatujete onen 'Projekt 30 dní', který jsem začala někdy ke konci roku 2014 a nedokončila, nah. Skončila jsem na nějakém šestém dni, a dál už… to prostě nešlo, nebo jsem si pro to nenašla čas. Ráda bych to tedy změnila, dokončila jej, ale protože některé věci se mohli již změnit a věřím, že se i změnily, rozhodla jsem se začít celý tento projekt od začátku.

» den 1. - 30 zajímavostí / faktů o mně «

1. narodila jsem se v květnu, znamení blížence.
2. žiji na vesnici.
3. mám již hodně dlouho plyšáka, se kterým spávám (+ dalších asi 30), kterého mám opravdu ráda, přičemž si ani nepamatuji, od koho a kdy jsem jej dostala - co vím, tak že jej mám dlouho. Stále jsem ho nosívala do školky (dobře, jednou jsem si tam vzala maxi plyšáka Scooby-Doo) a vždy jsem brečela, když se roztrhl nebo se mu odtrhla noha, takže babička musela stále zašívat. Nutno podotknout, že stejně jako dalších × plyšáků, co v posteli mám, se jedná o lva, respektive lvici, což u mě je normální.
4. mám ráda lvi.
5. mou nejoblíbenější pohádkou byla, a stále je Lví král.
6. do budoucna bych si chtěla pořídit hada a potkana.
7. nejsem schopná spát déle než do sedmi, a je jedno, v kolik jsem šla spát
8. miluji houby, ale nebaví mě houbaření.
9. nejím ryby ani nic spjaté s nimi.
10. knihám jsem nikdy moc lásky necítila… vše se změnilo, když jsem k Vánocům dostala celou Narnii (mám ji doma pff… asi devět let a ještě ji nedočetla celou) a začala jsem chodit do knihovny. Nyní si život bez knih nedokážu představit.
11. multi fandom | The Mortal Instruments, The Infernal Devices, Maze Runner, Hunger Games, Game of Thrones, Narnia, Marvel, Eragon,…
12. žiji v domnění, že superhrdinové existují a vše, co načtu v knihách, je pravda.
13. pokud čtu nějakou knihu, která je zfilmovaná, pouštím si ke čtení soundtrack z filmu.
14. stojím si pevně za tím, že by se nejprve měla číst kniha, potom sledovat film (ovšem i já někdy zhřeším).
15. na Instagram raději fotím knihy, než sebe.
16. nesnáším křiklavé barvy, růžovou.
17. pojem jako make-up je mi úplně cizí.
18. nesnáším sukně a šaty, preferuji rifle, kraťase.
19. miluji černou barvu, nechápu, jak v ní kde kdo mluví jako o smutné barvě.
20. mám ráda flanelové košile a celkově pohodlné oblečení
21. nedokázala bych si na sebe vzít nic, jako jsou legíny
22. nevěřím v Boha ani nebe, naopak ale věřím v karmu, duchy,…
23. nesnáším, když doma musím chodit kolem sklepa - už jen kvůli tomu, že mě děsí ty dveře, ale i kvůli hororům
24. nedívám se na romantické filmy; raději volím sci-fi, dobrodružné, horory
25. poslouchám rock, nesnáším rap.
26. jediným předmětem, do kterého se nemusím učit, a prochází mi to, je dějepis.
27. dvě kapely, které bych mohla poslouchat stále dokola, a neomrzí mě, jsou Muse a Arctic Monkeys.
28. můj první větší koncert byl Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators v listopadu minulého roku, nyní jsem ale nedočkává na červnový koncert Muse.
29. má hlava pracuje na jiné frekvenci, než mozky většiny mých vrstevníků - většinu novodobých trendů nechápu (ale vážně, jak někdo může dělat nonstop selfie?).
30. mám tendenci se začít smát, když si ublížim.

Dovolte mi se zasmát

23. ledna 2016 v 12:08 | Shetly |  Téma týdne
Je to čtyřiadvacet dní, co jsem zveřejnila článek s věcmi, které bych chtěla zaměnit na svém blogu, donutit se k nějaké práci… v té době jsem to myslela věru vážně, chtěla jsem konečně začít namáhat hlavu, psát pokračování RL, které bych ráda během tohoto roku dopsala, možná začala psát pokračování nebo jen nějaký kratší příběh o jedné postavě (s feedbacky, vím, o jakou postavu konkrétně by šlo). Více kreslit.
Jak sami můžete vidět, zatím se mi to úžasně daří! *ironický potlesk*

Ale teď vážně. Začínám si uvědomovat, jak strašný člověk jsem. Zatracená prokrastinace! Ale zase, abych se alespoň trochu ospravedlnila, není to tak, že bych nedělala vůbec nic. S příchodem nového roku se nahromadila práce pro World of stories a já, jakožto SUD mám nějaké své povinnosti - kompletní popisy postav (aktuálně jich mám osm, čtyři hlavní, čtyři vedlejší), s tím, že to stále přepisuji, přemýšlím, co by se dalo změnit, přepsat, dopsat,… a popis lokací mé země, ze kterých mi teprve půjde hlava kolem.

Přesto ale nezapomínám na čtení, což jsem, ráda, protože letos chci určitě přečíst více, než 33 knih z minulého roku a pokud to půjde tak, jak si plánuji, v květnu bych mohla… MOHLA mít 25 knih. Dala jsem si podmínku, že každý měsíc přečtu minimálně pět knih, abych to do toho května dala, o prázdninách by to mohlo být deset knih na měsíc, pokud se opravdu budu snažit a nenechám internet, aby mě ovládal, nebo alespoň ne úplně. Takové to odpovídání do příběhů si určitě neodpustím. Ovšem nevím, jak to půjde. O prázdninách bych chtěla přečíst všechny díly Písní ledu a ohně, a rozhodně nevím, jak se k těm šíleným bichlím dostanu.
Jaké je tedy ponaučení do příštího roku, abych neudělala stejnou chybu? Nedávej si žádné předsevzetí, když víš, že se na něj stejně zase vykašleš.

Knižní výzva 2016

1. ledna 2016 v 10:21 | Shetly |  Knižní výzvy
Stejně, jako rok minulý, jsem se i letos rozhodla zúčastnit takzvané Knižní výzvy, kterou pořádá Ells. Mým původním menším cílem bylo překonat hranici minulého roku (což si můžu odtrhnou jako splněno) - přesto bych ale ráda zdolala šedesát knih.


Město ztracených duší (Nástroje smrti #5) - Cassandra Clare - 472 stran
Město nebeského ohne (Nástroje smrti #6) - Cassandra Clare - 624 stran
Mechanický anděl (Pekelné stroje #1) - Cassandra Clare - 368 stran
Labyrint: Útěk (Maze Runner #1) - James Dashner - 360 stran
Spáleničtě: Zkouška (Maze Runner #2) - James Dashner - 334 stran
Čarodějův synovec (Narnie #1) - C. S. Lewis - 208 stran
Lev, čarodějnice a skříň (Narnie #2) - C. S. Lewis - 200 stran
Kůň a jeho chlapec (Narnie #3) - C. S. Lewis - 232 stran
Skleněný trůn (Skleněný trůn #1) - Sarah J. Mass - 389 stran
Půlnoční koruna (Skleněný trůn #2) - Sarah J. Mass - 400 stran

Dědička ohně (Skleněný trůn #3) - Sarah J. Mass - 550 stran
Selekce (Selekce #1) - Kiera Cass - 288 stran
Asylum (Asylum #1) - Medeleine Roux - 304 stran
Příliš mnoho Kateřin - John Green - 240 stran
Princ Kaspian (Narnie #4) - C. S. Lewis - 240 stran
Plavba Jitřního poutníka (Narnie #5) - C. S. Lewis - 267 stran
Stříbrná židle (Narnie #6) - C. S. Lewis - 256 stran
Poslední bytva (Narnie #7) - C. S. Lewis - 224 stran
Lovci hlav - Jo Nesbø - 252 stran
Mechanický princ (Pekelné stroje #2) - Cassandra Clare - 392 stran

Okřídlená duše (Hřbitovní královna #1) - Amanda Stevens - 368 stran
Levá ruka boží (Lrvá ruka boží #1) - Paul Hoffman - 416 stran
Světlonoši - Rosemery Sutcliff - 272 stran
Královna Taerlingu (Královna Taerlingu #1) - Erica Johansen - 432 stran
Elita (Selekce #2) - Kiera Cas - 280 stran
První (Elita #3) - Kiera Cass - 278 stran
Netopýr (Harry Hole #1) - Jo Nesbø - 392 stran
Království (Hřbitovní královna #2) - Amanda Stevens - 360 stran
Prorok (Hřbitovní královna #3) - Amanda Stevens - 352 stran
Ve stínu černých ptáků - Cat Winters - 352 stran

Naslouchač - Petra Stehlíková - 384 stran
Inkoustové srdce (Inkoustový svět #1) - Cornelia Funke - 400 stran
Prach a stín - Lyndsay Faye - 328 stran
Píseň krve (Stín krkavce #1) - Anthony Ryan - 624 stran
Pán věže (Stín krkavce #2) - Anthony Ryan - 672 stran
Dvůr trnů a růží (Dvůr trnů a růží #1) - Sarah J. Mass - 440 stran
Jáma a kyvadlo a jiné fantastické povídky - Edgar Allan Poe - 212 stran
Hledání Aljaška - John Green - 256 stran
Vražedná léčba (Maze Runner #3) - James Dashner - 312 stran
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podívné děti (Sirotčinec slečny Peregrinové #1) - Ranson Riggs - 360 stran

Podivné město (Sirotčinec slečny Peregrinové #2) - Ranson Riggs - 432 stran
Harry Potter a tajemná komnata (Harry Potter #2) - J. K. Rowling - 290 stran
Bajky barda Beedleho - J. K. Rowling - 124 stran
Harry Potter a vězeň z Azkabanu (Harry Potter #3) - J. K. Rowling - 384 stran
Harry Potter a Ohnivý pohár (Harry Potter #4) - J. K. Rowling - 570 stran
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter #5) - J. K. Rowling - 795 stran
Harry Potter a Princ dvojí krve (Harry Potter #6) - J. K. Rowling - 532 stran
Temný rytíř povstal - Greg Cox - 320 stran
Mechanická princezna (Pekelné stroje #3) - Cassandra Clare - 432 stran
Harry Potter a Relikvie smrti (Harry Potter #7) - J. K. Rowling - 626 stran

Nástroje temnoty (Gabriel Crowther a Harriet Westermanová #1) - Imogen Robertson - 382 stran
Krysař - Viktor Dyk - 128 stran
Královna stínů (Skleněný trůn #4) - Sarah J. Mass - 656 stran
Slepá bohyně - Anne Holt - 296 stran
Dívka, která si hrála s ohněm (Milénium #2) - Stieg Larsson - 608 stran
Poslední přání (Zaklínač #1) - Andrzej Sapkowski - 273 stran
Pýcha a předsudek - Jane Austen - 400 stran
Renesance (Assassin's Creed #1) - Oliver Bowden - 288 stan
Harry Potter a prokleté dítě (Harry Potter #8) - J. K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne - 427 stran

59 knih, 21 683 stran