Říjen 2016

Měsíční součet / říjen

30. října 2016 v 8:51 | Shetly |  Měsíční součet
Harry Potter a tajemná komnata (Harry Potter #2) - J. K. Rowling • 290 stran
Bajky Barda Beedleho - J. K. Rowling • 124 stran
Harry Potter a vezěň z Azkabanu (Harry Potter #3) - J. K. Rowling • 384 stran
Harry Potter a Ohnivý pohár (Harry Potter #4) - J. K. Rowling • 570 stran
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter #5) - J. K. Rowling • 795 stran
Harry Potter a princ dvojí krve (Harry Potter #6) - J. K. Rowling • 532 stran
Temný rytíř povstal - Greg Cox • 320 stran
Mechanická princezna (Pekelné stroje #3) - Cassandra Clare • 432 stran

8 knih | 3447 stran

Pár školních prací

25. října 2016 v 21:32 | Shetly |  Shetlandy & Lumix • ostatní
Fotografie je obor, který nyní studuji - k tomu zřejmě není moc co dodat. Tento článek, zaměřený hlavně na fotky, by mohl být takovou náhradou za fotografickou výzvu, se kterou to jde pěkně z kopce (jako se všemi výzvami, kterých jsem se zúčastnila, není to žádná novinka).

Jako první tady mám jednu fotku, která se mně osobně vcelku dost líbí. Struktura. Makro. To byl první úkol, se kterým nás učitelka vyhnala ven. Byla to celkem zábava. V tlapách jsem držela foťák, kterému jsem téměř nerozuměla, jelikož byl půjčený, školní… a já jsem zvyklá na Lumixe. Nějak to ale přesto dopadlo.


Další je zátiší, nyní už tedy focené Lumixem ve školním ateliéru. Měli jsme udělat dvě normální, a dvě upravit do teplých a studených odstínů - ty se mi popravdě líbily celkem dost.


A zatím, jako poslední je tady bokeh, který mi nešel vůbec. No co, každému nemůže jít všechno.


Kresby

24. října 2016 v 15:32 | Shetly |  Art
Tento článek jsem původně začínala psát pod názvem Papírový parník, který měl být hlavním předmětem článku, jelikož z toho, co jsme ve výtvarné přípravě zatím dělali, mě kreslení parníku bavilo nejvíc, ačkoliv nevím, z jakého důvodu. S tímto se pojí i fakt, že jsem si malý model parníku zvládla poskládat sama i přes mé gramlavé packy a neschopnost udělat z origami nic těžšího než je Večerníčkova čepička, z ní update na jednoduchou lodičku.
Celkově jsem byla při kreslení parníku ráda, že držím v pacce opět tužku - před tím jsme totiž zkoušeli přírodní uhel a rudku a ani s jedním pořádně neumím kreslit.
Když jsme tuhle minulý pátek parníky ve výtvarné přípravě dodělávali, měla jsem už nadepsaný článek, do kterého stačilo jen přidat fotku hotového výkresu k pár dalším menším, které článek měly doplňovat. Když jsem ale už sahala po mobilu, že to vyfotím, přišla učitelka, řekla, že to mám hotové, dala přede mne balicí papír s rudkou, abych parník nakreslila znovu a ten tužkou mi sebrala. Smůla.
Protože ale zaznamenávám úpadek mé aktivity, přeci jen jsem tento článek vytáhla ze smazaných a rozhodla se alespoň ukázat vám ty tři obrázky, které jsem si ukradla ze svého Instagramu.
Jako první tady mám kouli, kterou jsme se jednu hodinu učili stínovat. Další je drapérie, se kterou sice nejsem úplně spokojená, ale vzhledem k tomu, jak katastrofálně dopadlo to samé s uhlem, nemůžu si stěžovat. No a poslední je WIP parníku, který se tady měl objevit hotový, ale neobjevil.


Mé knižní série #1 | Sága stmívání

1. října 2016 v 9:26 | Shetly |  Mé knižní série

Stmívání bylo jednu dobu hotové boom. Velmi populární a bylo o něm slyšet ze všech stran - ve škole, na internetu, ale k samotnému přečtení mě svým způsobem přivedla mamka. Vytáhla doma z poličky, kde máme DVD disky a dala mi právě první díl - Stmívání.
Nedalo by se říct, že jsem se do toho nějak hrnula. Nějakou dobu mi to leželo na stole, prášilo se na to, a já jsem si to nechtěla pustit, jelikož jsem si nebyla jistá, jestli by mě to vůbec bavilo. Když jsem však v knihovně narazila na první díl, řekla jsem si, že to přeci jen zkusím a uvidím. Přečetla jsem to…a jelikož to byla v té době pecka a kniha se četla takříkajíc sama, nechala jsem se vlnou této upírské ságy také strhnout.
V té době jsem to jistě považovala za nejlepší knižní sérii, kterou jsem kdy přečetla - a nebudeme vám lhát, v té době jsem těch sérií zas tolik nepřečetla. Dnes, o takové dva roky zpátky, znám série, které Ságu stmívání hravě strčí do kapsy. Jsou to ale čtivé knihy. Svůj kladný vztah k nim nepopírám. Mimo to si zasluhuje čestné místečko v mém srdci coby série, která mě přivedla k mé oblíbené kapele. A navíc je to série, která mě naučila milovat knihy. Nebo alespoň jedna z těch, které mě to naučily.

Mým nejoblíbenějším dílem je zřejmě Zatmění. Netuším proč, ale je to tak - cítím to tak. Možná, že kdybych si udělala někdy v blízké budoucnosti re-reading, když si to všechno oživím, budu mít jiný názor. Kromě toho mám ráda i Rozbřesk… vždy se mi těžko určují oblíbené díly, když je celá série dobrá! Co vím ale jistě je, že poslední místo zaujímá Nový měsíc. Asi to bude tím, že se tam velkou část knihy objevuje Jackob, kterého jsem si do podlesního dílu nebyla moc schopná oblíbit.

Co se ale těch oblíbených postav týče, patří mezi ně Carlisle - má takový příjemný charakter a celkově mi byl během čtení velmi sympatický. To samé platí o Esme a Alice. Svým způsobem i Edward,… ale stále zmiňuji jen upíry (zřejmě proto, že si jméno toho vlkodlaka, který mi přišel fajn, nepamatuji).

"Hledej moje srdce - nechal jsem ho u tebe."
~ Zarmění