Leden 2017

Měsíční součet 2017 / leden

30. ledna 2017 v 17:28 | Shetly |  Měsíční součet
Bratrstvo (Assassin's Creed #2) - Oliver Bowden - 288 stran
Meč osudu (Zaklínač #2) - Andrez Sapkowski - 400 stran
Tajná křížová výprava (Assassin's Creed #3) - Oliver Bowden - 268 stran
Anatomie vraždy (Gabriel Crowther a Harriet Westermanová #2) - Imogen Robertson - 384 stran
Čáry života (Čáry života #1) - Veronica Roth - 424 stran

5 knihy, 1764 stran


Na začátek nutno podotknout, že ačkoliv se nejedná o předsevzetí v pravém slova smyslu, jsem si začátkem nového roku řekla, že by nebylo od věci začít šetřit. Zdá se, že mi to zrovna dlouho nevydrželo (a vlastně mě to ani nepřekvapuje).
Jako první jsem ještě před začátkem školy poslala mámu do knihkupectví pro třetí díl knižní série Assassin's Creed s názvem Tajná křížová výprava od Olivera Bowdena. Příběh Ezia, hlavního asasína předešlých dvou dílů, mě fascinoval; ale příběh nejlepšího asasína bratrstva, Altaira, který je vyprávěn retrospektivně, mě dojímal. Jen si tak říkám, kdy si konečně přestanu zamilovávat postavy, které stejně nakonec umírají.
Další dvě knihy - Anatomie vraždy a Ostrov kostí od autorky Imogen Robertson - jsem si koupila snad hned v prvním týdnu ve škole po Vánočních prázdninách. Jedná se o pokračování série s detektivi amatéry panem Crowtherem a paní Westermanovou; o prvním díle, Nástroje temnoty, jsem psala už krátce ve článku s knižními přírůstky za rok 2016. Bylo mi jasné, že těmto knihám neodolám, když jsem navštěvovala levné knihy na vlakovém nádraží v Prostějově. Netušila jsem však, že k nim ještě přihodím knihu Oficiální ilustrovaný průvodce ságou Stmívání od Stephanie Meyer. Myslím, že na druhý den, nebo obden, jsem si ze stejného obchodu odnášela od stejné autorky také novelu k Zatmění Krátký druhý život Bree Tannerové. Myslím, že si brzy udělám re-reading celé série.
Poslední kniha za tento měsíc jsou Čáry života, kniha, od autorky mé oblíbené série Divergence, Veronici Roth. Nepopírám, že jsem na tuto knihu byla zvědavá; Divergence je skvělá série a musím říct, že Čáry života mě nezklamaly. Četly se krásně svižně, jak jsem u jejích knih zvyklá a příběh se mi skutečně líbil. Navíc má kniha krásnou obálku, na kterou se příjemně dívá.

Zimní radovánky

21. ledna 2017 v 15:33 | Shetly |  Shetlandy & Lumix • zvířata
Když jsem tuhle minulý víkend fotila na babiččině menší okrasné skalce makro fotografie do školy, běhaly kolem mě dvě půvabné slečny, které mě zaujaly podstatně více než sněhem poseté rudé rostliny, které ani neznám názvem. Jistě, mluvím o psech; Borůvce (border kolie) a Fanči (český fousek). Hlavně tedy o Borůvce, která po zahradě lítala s balónem. Bohužel mám jen pár fotek, neboť mi věčně vybíhala ze záběru, navíc mi mrzly prsty a nechtěla jsem být ještě víc nechcípaná, než jsem byla.


Hra o trůny #1

12. ledna 2017 v 18:27 | Shetly |  S pastelkou v tlapce...

O nové rubrice s tímto zaměřením jsem začala přemýšlet asi týden zpátky. Pod rubriku S pastelkou v tlapce budou spadat články spíše s foceným, než psaným obsahem - rozhodla jsem se totiž dělit se s blogem o mé omalovánky.
V současné době vlastním dvoje; Hru o trůny (které budou náplní článku dnes) a omalovánky na motivy jedné z mých vůbec nejoblíbenějších knižních sérii, Skleněný trůn. Snad mi nějaké další časem padnou do oka a řady mých omalovánek se trochu rozrostou.
Pro dnešek jsem vybrala Hru o trůny. Mám je déle, o Vánocích to byl rok, ačkoliv to na samotných omalovánkách nejde vidět. Tedy alespoň ne vevnitř, zvenku jsou maličko zašlé. Člověk musí mít jednoduše chuť vzít do ruky pastelku a kreslit…

Bojovnice

7. ledna 2017 v 8:53 | Shetly |  Mé postavy
Už nějakou dobu se mi nestalo, že by mě písnička popostrčila k tomu, abych něco nakreslila. Abych v ní našla nějakou svou postavu. Změnilo se to, když jsem narazila skrze trailer na AC Revelations na písničku Iron od Woodkid. Písnička mi svým textem připomínala mou nejnovější postavu Lysandru, arogantní a provokativní bojovnici, a to mě také popohnalo k tomu, ji nakreslit.


A soldier on my own, and I don't know the way
I'm riding up the heights of shame
I'm waiting for the call, the hand on the chest
I'm ready for the fight, and fate

The sound of iron shocks is stuck in my head,
The thunder of the drums dictates
The rhythm of the falls, the number of dead's
The rising of the horns, ahead

From the dawn of time to the end of days
I will have to run, away
I want to feel the pain and the bitter taste
Of the blood on my lips, again

Knižní cíl ~ 2017

2. ledna 2017 v 13:31 | Shetly |  Knižní výzvy
K mému milému překvapení mi do dokončení minulého cílu přečtených knih zbývala jen jedna. Je sice pravda, že mě to trochu zamrzelo, ale nemohlo to přebít spokojenost, kterou cítím s porovnáním s rokem 2015. Z třiceti-tří knih je to k devětapadesáti slušný krok dopředu. Celý rok mi tedy šlo hlavně o to, přečíst více knih, než předminulý rok a to, že jsem nedosáhla šedesáti, nemění nic na tom, že jsem sama se sebou spokojená.
Podle kamarádky bych letos mohla zvládnout sto knih. Zdá se mi to trochu přitažené za vlasy, proto se spokojím se sedmdesáti a uvidím, jak půjde.