Únor 2017

Měsíční součet 2017 / únor

28. února 2017 v 12:34 | Shetly |  Měsíční součet
Ostrov kostí (Gabriel Crowther a Harriet Westermanová #2) - Imogen Robertson - 400 stran
Královna ohně (Stín krkavce #3) - Anthony Ryan - 688 stran
Krvavé ostří (Skleněný trůn #0) - Sarah J. Mass - 408 stran
Odhalení (Assassin's Creed #4) - Oliver Bowden - 272 stran

4 knihy, 1738 stran


Čím častěji si říkám, že bych měla šetřit, tím větší mám potřebu si kupovat knihy. Tak se mi to alespoň jeví. Do únoru jsem vstupovala s myšlenkou, že oproti lednu nepřinutím svou peněženku opět zaplakat. Opak je ale zřejmě pravdou, neboť jsem si opět domů dotáhla kupu knih, dokonce o jednu více, než v lednu (vzhledem k tomu, že má peněženka strádá, nebude březen tak slavný, ačkoliv mě mrzí, že nenakráčím po vydání Fantastických zvířat do knihkupectví s tím, abych si knihu koupila - snad se na ni jen podívala).
Za vysvědčení, totiž jednatřicátého ledna, jsem si šla koupit čtvrtý díl knižní série Assassin's Creed s názvem Odhalení od Olivera Bowdena. Tato koupě nebyla plánovaná, protože jsem si původně chtěla v únoru koupit pouze Krvavé ostří a Královnu ohně. Tu jsem si koupila krátce na to, když jsem ji neočekávaně objevila v knihkupectví. Když jsem se totiž dívala na stránky, nebylo tam napsané, že by ji u nás ve městě už měli, a tak jsem si tam šla alespoň pro Bajky Barda Beedleho od J. K. Rowlingové. Samozřejmě jsem ale hned sbalila Královnu, protože série Stín krkavce od Anthonyho Ryana je prostě skvělá, a já na brožované vydání čekala od října. Vzhledem k tomu, že mi ale bylo líto těch Bajek, odnesla jsem si Královnu, vzala peníze a ještě se pro ně vracela. V neposlední řadě jsem si koupila dlouho očekávané Krvavé ostří od mé velice oblíbené autorky Sarah J. Mass, které skrývá pět povídek, jež předcházejí ději její sérii Skleněný trůn, do které jsem se též horoucně zamilovala.

A to bych nebyla já, abych při postávání na vlakovém nádraží nenahlédla do Levných knih. Tentokrát jsem se rozhodla obohatit svou knihovničku o něco málo z klasické literatury. Ve škole zrovna probíráme renesanci a humanismus, a s tím padla zmínka také o Dantovi, proto jsem jen krátce uvažovala, než jsem si koupila první část jeho Božské komedie, Peklo. Jako další jsem si koupila Robina Hooda (kterého jsem kdysi velmi milovala ve formě animované pohádky od Disney, kde byl Robin lišákem) od Alexandra Duma. Poslední kniha v tomto měsíci je Údolí strachu od Doyleho, která čítá Psa Baskervillského a také stejnojmenný příběh, Údolí strachu.

Kronikář

21. února 2017 v 19:34 | Shetly |  Mé postavy
O Alcyonovi se tady v minulost jeden článek objevil. Dnes jsem toho podivínského, starého lva po třech dnech konečně nakreslila znovu. Zaměřila jsem se hlavně na něj, a celkově na popředí obrázku - jak je vidět, v pozadí chybí přesné linie, snažila jsem se tím nabudit dojem, že je dál. Snad je to trochu poznat.


Alcyon vykonává práci královského kronikáře.
Kromě toho, že se stará o to, aby vše bylo řádně zaznamenané a v královské knihovně byla každá kniha na svém místě, je také rádoby vědcem, alchymistou a učitelem královi dcery Miny. Kde kdo ho považuje za podivného; jeho experimenty obvykle končí nepříliš dobře (občasné výbuchy jsou v Aldrionském paláci zcela běžnou záležitostí) a jeho prsty jsou věčně umazané od inkoustu, ne-li i jeho hříva, když při práci usne. Je to ale velmi laskavý starý lev se srdcem lvíčete. Má svůj vlastní svět, své království, v podobě Velké královské knihovny, kde je obklopený spoustou a spoustou knih a kde se cítí vůbec nejlépe.