Březen 2017

Měsíční součet 2017 / březen

31. března 2017 v 20:47 | Shetly |  Měsíční součet
Peklo (Božská komedie #1) - Dante Alighieri - 264 stran
Barva kouzel (Úžasná Zeměplocha #1) - Terry Pratchett - 292 stran
Knihovna duší (Sirotčinec slečny Peregrinové #3) - Ransom Riggs- 496 stran
Jackaby (Jackaby #1) - William Ritter - 280 stran
Lehké fantastično (Úžasná Zeměplocha #2) - Terry Pratchett - 272 stran

5 knih, 1604 stran


Protože bychom s kamarádkami chtěly na veletrh Svět knihy, došla jsem k názoru, že už je skutečně třeba začít šetřit. Kupodivu jsem si skutečně žádnou knihu nekoupila, ačkoliv jsem toužebně pokukovala po Fantastických zvířatech, nicméně jsem si řekla, že si raději počkám na Dvůr mlhy a hněvu. Po dlouhé době jsem navštívila knihovnu, kam jsem neměla potřebu před tím chodit, neboť jsem měla dost svých, koupených knih. I přes to do mé knihovničky přibylo pár nových knih, které opět rozšířily mé obzory o trochu klasiky; Na větrné hůrce od Emily Bronteové a Nápady Leonadra da Vinciho.

Nebezpečná krása

9. března 2017 v 18:34 | Shetly |  Mé postavy
Poprvé jsem oblékla lvici!
Sama k šatům pociťuji odpor, nemám je ráda, ovšem co se Lysandry týče, nemáme toho mnoho společného (možná akorát zálibu v tmavých barvách). Je to můj pravý opak, a právě proto ji mám tak ráda. A v šatech s podvazky jsem ji chtěla nakreslit už od chvíle, kdy je dala všem přítomným na obdiv při cestě kočárem!

Lysandra je velmi klidná lvice, zároveň je však i divoká a nezkrotná, elegantní a důstojná s tendencí dělat špatné věci a hlavně jednat po svém tak, jak sama uzná za vhodné (nebo nevhodné). Je dost svérázná a usměrnit ji lze pouze za vynaložení obrovské trpělivosti. Sama je až neskutečně trpělivá a klidná, nic ji nerozhodí, ačkoliv pokud jí už něco skutečně začne lézt na nervy, nebojí se to dát najevo. Pokud ji někdo vyloženě štve, nebere si servítky, a ať už za použití slov či pěstí dává pokušiteli na srozuměnou, kde je jeho místo. Když se ji někdo snaží zesměšnit, vrací to i s úroky a přitom jí z tváře nemizí pobavený úsměv. Sama si ráda dělá legraci z jiných, přičemž si z postavení dotyčného nedělá těžkou hlavu; pro ni jsou všichni stejní.
Co se ale jí samotné týče, je to vůdčí osobnost, která musí mít vždy poslední slovo a má ráda pod kontrolou všechno a všechny, až na sebe samotnou. Její chování hraničí s arogancí, dokáže být neuvěřitelně tvrdohlavá a sobecká. S ostatními může vycházet problematicky, zvláště tedy s těmi, kteří nedokážou překousnout její dominantní povahu. Možná nemá vždy pravdu, ale jen těžko si dokáže přiznat chybu.
Tak tomu ale nemusí být vždy. Když se s ní ostatní naučí vycházet, dokáže být i dobrou přítelkyní, která nezradí a v nouzi podrží a pomůže. Pouze jí chybí cosi, jako filtr, a tak se nebojí říct první věc, co ji napadne, přičemž nehledí na morálku a slušnost. Nikdo se jí však nedokáže dostat pod kůži natolik, aby odhalila svá tajemství, a proto je pro všechny její minulost nedosažitelná, neboť Lysandra je přímo přebornicí ve lhaní.
Možná se může na první pohled jevit jako slušná, vychovaná dáma… je to ale zároveň lvice, která se s velkou radostí zaplétá do hospodských rvaček, přičemž je i sama někdy vyvolává pro své vlastní pobavení. Chce si užívat života, hýřit na večírcích, popíjení lihovin a omamné látky jí nejsou ani trochu cizí a stejně tak není žádným tajemstvím její až neskutečná vybíravost, co se samců týče, a není se tedy čemu divit, že je její život plný milostných románů (velmi krátkých, zato nespočetných). Je sice vášnivá, ale ne milující. Přinejmenším ještě nepotkala takového, který by splňoval její přemrštěná kritéria.