Měsíční součet 2017 / květen

1. června 2017 v 15:48 | Shetly |  Měsíční součet
Krev elfů (Zaklínač #3) - Andrzej Sapkowski - 306 stran
Jana Eyrová - Charlotte Bronte - 360 stran
Paní půlnoci (Temné lsti #1) - Cassandra Clare - 608 stran
Bídníci (1/5) - Victor Hugo - 263 stran

4 knihy, 1.537 stran

Začnu s úlovky z pražského veletrhu Svět knihy.

Ódinovo dítě i Příslib krve jsou knihy, na které mám už nějaký čas zálusk. Povětšinou jsem kolem nich ale chodila jako kočka kolem horké kaše a nebyla si tak docela jistá, jestli po nich sáhnout - a obvykle tohle váhání dopadlo tak, že jsem k pokladně nakráčela s úplně jinou knihou. Na SK jsem ale po nich přeci jen sáhla, rozhodnuta si je konečně koupit a následně se jimi po přečtení pořádně profackovat za to, že jsem si odepírala tak skvělé příběhy (protože přesně takový pocit z obou knih mám).
Ani jsem netušila, jak mi chyběly knihy od Cassandry Clare! Proto jsem se hned po Janě Eyrové pustila do její novinky (alespoň co se českého vydání týká), Paní půlnoci. První místo na mém žebříčku oblíbených autorek sice zaujímá božská Sarah J. Maas, ale jsem si docela jistá, že Cassieje hned na místě druhém. Jen doufám, že druhý díl, Lord of Shadows, vyjde co nejdříve. A pro ty, kdo nepoznali mé umělecké veledílo - to vedle knihy je stéla. No a Zaklínači… tomu se snad ani nedalo odolat.


Konečně mám první knihu od mého oblíbeného autora krimi! Stále jde o úlovky ze Světa knihy, akorát z tamějšího antikvariátu. Už chvíli plánuji si koupit všechny jeho knihy a zdá se, že se mi konečně podařilo se k tomu dostat. V nejbližší době si asi koupím i Sněhuláka, který má jít letos do kin. No a aby toho nebylo málo, rozrostla se mi knihovnička o knihu Victora Huga a Henryka Sienkiewicze.


Dánská dívka je kniha, po které jsem neustále pokukovala na Světě knihy, bohužel nikde jsem ji neviděla a musela si ji koupit až potom. Každopádně je to kniha, na kterou se skutečně moc těším. Zřejmě i proto, že to není typ knihy, kterou bych četla, ale o to více mě láká její příběh.


Když už se chystám v nejbližší době číst ten scénář k Fantastickým zvířatům

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucifer Lucifer | E-mail | Web | 1. června 2017 v 16:02 | Reagovat

Za vším je poslání, které se musí splnit, aby zde byl úspěch, přicházíme, spatřujeme, bojujeme, vítězíme, tak to zde pořád je. Pokud nejde naše poslání splnit pomocí normálních postupů, tak se to řeší pomocí extrémních postupů. Je třeba konečně pochopit to, že každé svaté pravidlo je zde dočasně, vše se musí přizpůsobovat změnám, protože to co se nepřizpůsobí, to chybuje a tím se to dostává do problémů. Hrdinství bylo nahrazeno ubohou zbabělostí, každý musí mít svůj svatý boj, a v tomto boji za lepší svět musí jako hrdina zemřít, proto se běž podívat do krematoria.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama