Skicák #1

21. června 2017 v 20:32 | Shetly |  Skicák
I z tohoto důvodů - kvůli své lenosti - jsem si pořídila nový skicák. Abych se donutila k tomu vzít tužku do ruky i ve svém volném čase. Kreslím opravdu ráda, o malování se to už říct nedá. Jistě to nebude poprvé, co se blogu svěřuji s tím, že s vodovými barvami jsem se neskamarádila. Vůbec nic se na tom nezměnilo. Stále mezi námi panuje otevřené nepřátelství a já očekávám chvíli, kdy to vyvrcholí v otevřeném konfliktu. Aktuálně je to jedna - nula. Samozřejmě ve prospěch vodových barev.
Dnes jsem ale chtěla zmínit i další věc, se kterou bojuji a které jsem se konečně odvážila postavit čelem. Vyjít jí vstříc a nevymlouvat se stále na to, že to nejde. Kreslení lidí. Ty jsem vždy jen úspěšně mutovala, každý můj pokud skončil zmačkaný v koši. Nikdy více jsem se po něm už neohlédla a raději na něj nadobro zapomněla. Tuhle minulý víkend mi ale u babičky nešla wifi a já jsem neměla takřka co dělat - vedle mě sice ležela pootevřená předposlední část Bídníků, ale můj pohled padl na dědovu tužku a tak jsem se dala do kreslení. Lidí. Samu mě to překvapilo, že to skutečně chci zkusit.
První tři pokusy byly katastrofální. Byli to lidé, jaké jsem kreslila vždy. Nevzhlední a hnusní, raději jsem je zmačkala a více se na ně nepodívala. Ostatně jako jsem to dělala pokaždé. Na počtvrté jsem se uchýlila k tomu nakreslit Grantaira, mou vůbec nejoblíbenější postavu z Bídníků, kterou ve filmovém muzikálu z roku 2012 ztvárnil herec, kterého jsem do té chvíle neznala, ale kterého jsem si naprosto zamilovala. Ti, kdo sledují můj Instagram ho mohli vidět na Instastories, ale sem ho spolu se třemi předešlými kresbami dávat nebudu.


Tyto perokresby vznikly den na to. První je elf, který měl být původně Georgem Blagdenem (mou platonickou láskou, představitelem Grantaira), ale nepodobalo se mu to. Druhý a poslední obrázek jsou dva asasíni z her Assassin's Creed Unity a Syndicate - Arno Dorian a Jackob Frye. Ani jednu z her jsem bohužel nehrála, jsem upřímně ráda, že můj notebook zahlcený filmy rozjede alespoň trojku AC. Třetí v horní řadě je domácí skřítek Krátura podle filmové předlohy Harryho Pottera. Čtvrtý a pátý jsou představitelé mužů z klasických děl Jane Austen a Charlote Bronte. Pan Darcy (v podání úžasného Matthewa MacFadyena, v mém podání s divně křivým nosem a ještě divnějšíma očima) a pan Rochester (jako neméně úžasný Michael Fassbender).Percivald Graves, jakožto můj první člověk malovaný tuší. Pokud si pamatuji dobře, načmárala jsem ho ve chvíli, kdy jsem čekala, až mi zaschne řádek abecedy, na němž se mi nechtěně povedlo rozmazat Z pravítkem. Můj styl kresby tuší ho dělá poněkud zvláštním, především kvůli ostrým stínům. Ale i přesto musím napsat něco, čemu bych nikdy nevěřila - jsem s tím spokojená!


Odpočiňme si na chvíli od lidí. Na začátku jsem psala také o vodových barvách. Když už jsem se rozhodla jít vstříc kresbě lidí, řekla jsem si to samé u barev. Koupila jsem si nové, v dnešní době jak si všímám, oblíbené štětce s náplňkou a anilinky, které se mi strašně líbí svou barevností. No a jelikož babičce dozrál na zahrádce hrášek, po kterém bych se mohla utlouct, napadlo mě udělat jeho menší studii. Podobné dělám nyní i ve výtvarné přípravy, ačkoliv jsme se zatím nedostali z barvám - pouze k tužce a tuši (ale někdy v této době mě začala tuš bavit, třebaže se mi ji dnes podařilo rozlít po celém stole). Nejsem s tím moc spokojená. S barvami se nenaučím z hodiny na hodinu, ani ze dne na den. Ale je to lepší, než jsem si myslela. Popravdě.Odpočiňme si na chvíli od lidí. Na začátku jsem psala také o vodových barvách. Když už jsem se rozhodla jít vstříc kresbě lidí, řekla jsem si to samé u barev. Koupila jsem si nové, v dnešní době jak si všímám, oblíbené štětce s náplňkou a anilinky, které se mi strašně líbí svou barevností. No a jelikož babičce dozrál na zahrádce hrášek, po kterém bych se mohla utlouct, napadlo mě udělat jeho menší studii. Podobné dělám nyní i ve výtvarné přípravy, ačkoliv jsme se zatím nedostali z barvám - pouze k tužce a tuši (ale někdy v této době mě začala tuš bavit, třebaže se mi ji dnes podařilo rozlít po celém stole). Nejsem s tím moc spokojená. S barvami se nenaučím z hodiny na hodinu, ani ze dne na den. Ale je to lepší, než jsem si myslela. Popravdě.


Můj poslední počin. Zároveň jediný člověk, kterého jsem opravdu dokreslila. Ne pouze naskicovala. Je tam spousta chyb, předloze je to podobné jen minimálně a já vidím neskutečný pokrok i to, že jsem svou averzi vůči kreslení lidí konečně překousla. Mělo by jít o Enjolrase, další postavu z Hugových Bídníků. V podání dalšího herce, kterého jsem neznala a kterého jsem si neskutečně oblíbila - Aarona Tveit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nicole Nicole | Web | 21. června 2017 v 20:49 | Reagovat

náhodou ti to s vodovkami celkom ide, hrášok je pekný :) a čo sa týka kreslenia ľudí, s tým mám rovnaký problém :/ Najviac neznášam tieňovanie vlasov a celkovo vlasy a ruky, tie vždy vyzerajú ako polámaná hrabličky :D ale tebe to celkom ide, páči sa mi tvoj muž :)

2 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 21. června 2017 v 20:49 | Reagovat

😍😍😍
Povedala by som, že máš veľmi dobre našliapnuté k umeleckej kariére.
Mne sa to páči lebo to má tvoj rukopis, nie je to sterilne dokonalé

3 Den Den | E-mail | Web | 23. června 2017 v 11:31 | Reagovat

Ono vůbec nevadí, že ti lidi nevypadají jako na předloze -- podle mně je spíš důležitější to, jak se s tím člověk vypořádá technicky, jako třeba stínováním. U Tebe je stínování fakt precizní a úplně ho žeru a je mi putna, že to nevypadá jako ten herec (protože ho třeba ani neznám, lol). Dělej dál to, co Tě baví a zlepšuj se v tom -- budu držet palce! :)

4 Shetlandy Shetlandy | Web | 27. června 2017 v 22:06 | Reagovat

[1]: Ruce mě též začaly celkem bavit. Tedy když se mi zrovna daří. :D Ale vlasy jsou zlo, to s tebou naprosto souhlasím. Děkuji. :)

[2]: To ještě dlouho potrvá, než o něčem takovém vůbec začnu uvažovat. Je od tebe ale strašně milé, že si tohle myslíš. Děkuji! Je to úžasná podpora.

[3]: Jasně, člověk nemůže chtít, aby hned ze dne na den se naučil lidi kreslit úplně dokonale. To si ani nemyslím a vím, že to bude dlouhá cesta. Moc ti děkuji! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama